|
2014. december 17. 20:18
|
frissítve: 2014. december 22. 15:28
Szerdán este a fővárosban a Hajós Alfréd fedett uszodára figyeltek a vízilabdázás hívei. Itt rendezték meg ugyanis a Komjádi kupa két elődöntőjét, és az elsőben érdekelt volt a PannErgy Miskolci VLC alakulata is, amely fennállása legnagyobb sikerének kapujához érkezett.

A miskolciak az Újpest VSE gárdája ellen ugrottak be a medencébe, hogy megoldják a roppant nehéz feladatot: idegenben, erős vetélytárs ellen kiharcolni a finalista szereplést.

Nem kezdődött túlságosan jól a találkozó a miskolciak számára, akik először emberelőnyből, majd szabaddobásból is kaptak egy-egy gólt, így szinte pillanatok alatt dupla hátrányba kerültek, márpedig ők az ilyesmihez nincsenek hozzászokva. Nem is késett a válasz, először Hegedűs Bence, majd Jakab László talált be akcióból, így sikerült az egyenlítés. Kerschbaum akciós góljával már az előny is az MVLC birtokába került, fájdalom, erre azonban két újpesti találat is érkezett, Keresztúri és Tóth ugyancsak akcióból púposította ki Bendes hálóját. A lila-fehérek kihasználtak egy emberelőnyös szituációt, de három másodperccel a negyed vége előtt Hegedűs Bence akcióból szépített.

A második negyedben az újpestiek vitték el a labdát, de Salamon szerezte az első gólt, aki akcióból talált be, és ezzel egyenlített az MVLC! Három percen keresztül nem született gólt, végül Szatmári ismét akcióból juttatta vezetéshez az újpestieket. Erre is jött azonban a miskolci oldalról a válasz, Jakab László biztos kézzel értékesítette a javára megítélt büntetőt. Somlai használt ki jó érzékkel egy emberelőnyös helyzetet, majd hat másodperccel a negyed lefújása előtt Hegedűs Bence a center posztjáról talált be a kapuba, és ezzel kettőre nőtt az MVLC előnye.

A harmadik negyedben Salamon hozta el a labdát, majd Jakab László használt ki egy emberelőnyt, immáron hárommal mentek a miskolciak! Sőt! Jakab keze az újabb büntetőnél sem remegett meg, így lett 10-6 az állás! Amikor Somlai akcióból gólt lőtt, és öt lett a különbség, azt lehetett gondolni, hogy minden vitás kérdés eldőlt, csakhogy az újpestiek nem adták fel, és újult erővel igyekeztek faragni hátrányukból.

A negyedik negyed kezdetén emberelőnyös góljukra Szilvasán válaszolt akcióból, majd az újabb emberelőnyös találatra Jakab László felelt a center posztjáról. Az újpestiek kaptak egy büntetőt, aztán lőttek egy akciós gólt, végül a center posztjáról sem hibáztak, és máris szoros lett a találkozó, hiszen 13-11-re módosult az állás. Kovács azonban tudatosította az újpestiekben, hogy ne nagyon reménykedjenek, centergólt dobott. Két perc sem volt hátra a mérkőzésből, amikor Szilvasán akciót zárt le pompás lövéssel, ismét négy lett a különbség, halkan lehetett kezdeni az ünneplést. Aztán pedig jóval hangosabban is, ugyanis ötgólos siker lett a vége, és ezzel az MVLC fantasztikus bravúrt hajtott végre: miskolci együttes a sportág történetében még soha nem került be országos kupasorozat döntőjébe, ez a „hagyomány” most megszakadt, és joggal örülhet a vízilabdázás egyre gyarapodó miskolci tábora, hiszen a szemük előtt épül egy stabil vár. Az Újpest legyőzése, illetve kiejtése az elődöntőben igazi férfimunka, immáron egyetlen lépcsőfok választja el a miskolci együttest a Komjádi kupa megnyerésétől! A döntőt (amelyben a Ferencváros, vagy a Szeged lesz az MVLC ellenfele) december 21-én, vasárnap rendezik meg Budapesten.