Legyőzték a Debrecent a Miskolci Jegesmedvék
2014. október 25. 11:39
|
frissítve: 2014. október 27. 14:01
Magabiztos győzelmet arattak a Miskolci Jegesmedvék a Debreceni Hoki Klub ellen a Mol Ligában. Pedig az első gólt a vendégek ütötték. A mérkőzést vasárnap 15 órától teljes egészében megnézhetik a Miskolc TV-ben.

A mérkőzés jó iramban indult, mindkét csapat a nyíltsisakos támadójáték mellett tette le a voksát, így a közönség nem unatkozott. A Miskolc támadott többet, de a vendégek kontráiban végig benne volt a gólveszély. A 15. percben megszerezte a vezetést a vendégcsapat: emberelőnyben Kaskov lőtt Bálizs mellett a kapuba (0-1). A gól után teljesen beszorult a Debrecen, de Tőke több nagy védést is bemutatott.

A Jegesmedvék támadtak többet.     Fotó: Bán Olivér

A második harmad 2. percében kettős előnybe kerültek a Jegesmedvék, amelyet másodpercek alatt ki is használtak: egy kipattanót Metcalfe emelt közelről a hálóba (1-1). A harmad közepén egymás után két kiállítást is befújtak a Jegesmedvéknek, így a vendégek négy percig játszhattak előnyben, de csak egy Berta-kapuvasig jutottak. A 11. percben talpra ugrott a Jégcsarnok közönsége: Gőz lövése kipattant Tőkéről, ám Sagert bombájánál, amelybe Becze szúrt bele, már nem volt ellenszere (2-1). A 14. percben Boyle maradt egyedül a támadóharmad közepén, elé került a korong, megvárta, amíg a bevetődő hátvéd „elszáll”, majd a bal felső sarokba bombázott (3-1). A 16. percben ismét Boyle lőtt, Tőkén átpattant a korong, végig csúszott a gólvonal előtt, de végül nem szédült be. A 19. percben hihetetlen jelenet játszódott le: Könczei kapott hosszú passzt, úgy tűnt Bálizs megszerzi, ám ő elvétette a korongot, ami a támadóhoz került, de ő végül az üres kapu mellé lőtt. Fél perccel a játékrész vége előtt hazai emberelőnyben egy szemet gyönyörködtetően kipasszolt támadás végén Cohen mattolta közelről Tőkét (4-1).

Miskolci Jegesmedvék - Debreceni HK (2014.10.24.), by Miskolci Jegesmedvék

A harmadik harmad első négy percében ismét folyamatosan előnyben játszhatott a Debrecen, de ezúttal sem találták meg a miskolci védekezés ellenszerét. A 10. percben nagyon sportszerűtlen jelenet zajlott a jégen: Hári a már a jégen fekvő Bálizst fejbe rúgta, amiért a védőktől egy kis fizikai feddést, a bíróktól pedig 2 perces pihenőt kapott. Fél perccel később Dansereau cselezte be magát a kapu elé, és lövése a hálóból vágódott ki. A bírók videózni kezdtek, majd megadták a találatot (5-1).

A Jegesmedvék magabiztos győzelmet arattak a Ladányit nélkülöző Debrecen ellen.

Miskolci Jegesmedvék - Debreceni HK 5-1 (0-1, 4-0, 1-0)

Miskolci jégcsarnok 1100 néző

V: Haszonits, Varjú, Pálkövi, Kormos

Gól: Metcalfe, Becze, Boyle, Cohen, Dansereau ill., Kaskov

Kiállítás: 14 perc illetve 16 perc

Miskolci Jegesmedvék: Bálizs –Boyle, Gőz, Sagert, Hajós, Metcalfe, Nagy, Szilágyi, Láda B., Cohen, Ritó, Becze, Tóth, Dansereau, Láda P. Godó, Vojtkó, Budai, Miskolczi, Dósa, Fliszár, Duschek(k). Edző: Majoross Gergely.

Debreceni HK: Tőke – Emelianov, Csíki, Sadikov, Hári, Könczei, Voronov, Kurilyuk, Wéber, Dancsfalvi, Orosz, Okos, Berta, Odnoga, Barabás, Kaskov, Sychov, Tőkési, László(k). Edző: Jevgenyij Muhin.

Majoross Gergely: - Ma nagy lépést tettünk a jó irányba. Felvállaltuk azokat a néha fájdalmas plusz feladatokat, amelyek szükségesek a góllövéshez. Átvariáltuk az emberelőnyös sorokat, amelyek így sokkal jobban működtek. Mindent összevetve megérdemelten győztünk.

Jevgenyij Muhin: - Az első harmadban a csapat betartotta a taktikai utasításokat. A másodikban azonban a fölösleges kiállításokat a Miskolc góllal büntette, utána pedig sajnos összeomlott a csapat.