„Lesz még egy visszavágó!” – Bódog Tamás dicsérte csapatát a kupameccs után
|
2017. március 30. 09:34
|
frissítve: 2017. március 31. 14:09
„Az első félidőben jól játszottunk, a helyzetek alapján reálisan nézve is vezetnünk kellett volna 2-3 góllal” – értékelt a tegnapi, Ferencváros elleni kupaderbi után a DVTK vezetőedzője, aki optimista a jövőre nézve.

Edzői értékelések a mérkőzés után (dvtk.eu):

Thomas Doll: – Kemény menet volt, két különböző arcunkat mutattuk ma. Az első félidővel egyáltalán nem voltam elégedett, túl nehézkesek voltunk, nem tudtuk a labdát mélységbe bejátszani. Ide-oda passzolgattunk hátul, nem volt bátorságunk előre törni. Némelyik játékosnál a párharcok során nem lehetett érezni, hogy kupamérkőzésen vagyunk, a DVTK játékosai sokkal több érzelemmel játszottak. Az első félidőben akkor volt lehetőségünk gólt szerezni, ha a széleket használtuk, ezért a második félidőre játékrendszert váltottunk, erre a játékrészre büszkék lehetünk. A második félidőben gyorsan járattuk a labdát, azt játszottuk, amit tudunk, igaz sokat kellett várnunk a második gólra, de megszereztük. Továbbra is keményen kell dolgoznunk, jövő kedden jöhet a visszavágó.

Forrás: dvtk.eu

Bódog Tamás: – Az első félidőben jól játszottunk, a helyzetek alapján reálisan nézve is vezetnünk kellett volna 2-3 góllal. A második játékrész fordítva alakult, ekkor viszont több gólt is kaphattunk volna, mert az FTC nagyon benyomott minket. Jobb volt az ellenfél, de a csapat szenzációsan küzdött, mindenki odatette magát, minden dicséretet megérdemelnek a fiúk. Azon vagyunk, hogy még jobbak legyünk, ne az 55. perctől nyomjon be az ellenfél, hanem a jövő héten a 65.-től, két hét múlva a 75.-től, és így tovább. Ma láttam azokat a játékelemeket, amiket az edzéseken gyakorolunk, és visszakérünk a játékosoktól. Szomorú vagyok, mert az utolsó pillanatban kapott góllal szenvedtünk vereséget, de optimista vagyok a jövőre nézve. A mérkőzés után azt mondtam, erre a teljesítményre lehet építeni. Annak ellenére, hogy jó úton haladunk, az apró hibák eldöntötték a mérkőzést. Gratulálok az FTC-nek, de lesz még egy visszavágó!