Magabiztos Jegesmedve-győzelem másodjára
|
2015. február 18. 21:19
|
frissítve: 2015. február 20. 10:42
A Miskolci Jegesmedvék végig irányítva a mérkőzést, magabiztosan nyertek másodjára is a Brassó ellen, így az elődöntőben a szükséges győzelmek felét már begyűjtötték.

A mérkőzés előtt a miskolci szurkolók egy pezsgővel köszöntötték Petres Tivadart, abból az alkalomból, hogy kedden gyermeke született. A Jegesmedvék villámrajtot vettek, hiszen már a 2. percben megszerezték a vezetést: Tóth hozott el egy szabaddá vált korongot, majd szinte szólóban magabiztosan mattolta Polcot (1-0). A 4. percben Bálizs fejjel védett egy nem túl erős lövést. A 7. percben 3 másodperc alatt használtak ki egy emberelőnyt a Macik: a buli után Boyle elé került a korong a kék vonalnál, és a kanadai hátvéd elemi erővel lőtt a kapuba (2-0). Nagy fölényben játszott a Miskolc, a Brassó percekre beszorult a harmadába. A 15. percben Mihály lőtt a kék vonalról, és a kapu előtt tömörülő játékosok közül Virág szúrt bele a korongba, amely így jutott a hálóba (2-1). A 18. percben egy kék vonalas lövés kijött Polcról, Cohen közelről ismételt, de Polc nagy bravúrral védett.

Boyle duplázott

A második harmad 2. percében – késleltetett kiállításban - Hajós egy kipattanó korongot vágott fonákkal a kapuba (3-1). A 7. percben újabb emberelőnyt használtak ki a hazaiak: egy kapu előtti kavarodásban a palánk mögötti gólbíró már jelezte, hogy a korong áthaladt a gólvonalon, de még tovább ment a lökdösődés, míg végül Boyle másodszor is bejutatta a pakkot a hálóba (4-1). A Miskolc dominálta a mérkőzést, a Brassó ritkán jutott el a hazaiak kapujáig. A 15. percben – brassói emberelőnyben - Bálizs hihetetlen reflexmozdulattal fogott meg egy közeli lövést.

Kevés izgalom

A harmadik harmadban sokáig kevés izgalom jellemezte a játékot, a Jegesmedvék többet támadtak, de újabb gólt nem tudtak elérni. A 8. percben eléggé váratlanul Mihály szépített közelről (4-2). A hazaiak biztosan tartották az előnyüket, a vendégek nem tudtak igazán veszélyes helyzeteket kialakítani. Az utolsó percben bátrat húzott Andersson edző, ugyanis már akkor lehozta Polc kapust, amikor a bedobás a brassói harmadban volt. Bár a miskolciaknak volt több próbálkozása, hogy az üres kapuba találjanak, ez végül nem sikerült.

A sárga-feketék magabiztos játékkal győzték le a Brassót, így a négy nyert mérkőzésig tartó elődöntő állása 2-0 a Miskolci Jegesmedvék javára.

Miskolci Jegesmedvék - ASC Corona Brasov    4-2 (2-1, 2-0, 0-1)
Miskolci jégcsarnok 1100 néző

V: Németh, Kincses, Soós, Váczi
Gól: Tóth, Boyle(2), Hajós  ill., Virág, Mihály
Kiállítás: 8 perc illetve 12 perc
Miskolci Jegesmedvék: Bálizs – Boyle, Gőz, Sagert, Hajós, Popovics, Metcalfe, Roczanov, Nagy, Láda B., Cohen, Becze, Tóth, Dansereau, Láda P., O’Donnell, Dudas, Vojtkó, Miskolczi, Dósa, Fliszár, Duschek(k). Edző: Majoross Gergely.
ASC Corona Brasov: Polc  – Molnár, Fodor, Antal, Saluga, Filip, Pysarenko, Mihály, Imecs, Obsut, János, Klouda, Zsók, Bálint, Virág, Nagy, Petres, Péter, Márton, Hietamaki, Fülöp(k). Edző: Jerry Bjorn Andersson.

Majoross Gergely: - Elégedett lehetek a mai teljesítményünkkel. Keményen dolgoztunk, feljavultunk az emberelőnyös játékban is, és szép gólokat lőttünk. A háromgólos előny után kicsit kiengedtünk, de a győzelmünket nem fenyegette veszély.

Jerry Bjorn Andersson: - Nagyon jól játszott ma a Miskolc, mi viszont fegyelmezetlenek voltunk, különösen a védekezésben. Elvesztettük a párharcokat, a helyzeteinket nem tudtuk belőni, ez vezetett a vereséghez.