2024. szeptember 10. Nikolett, Hunor
„Mindig tudtuk, hogy kik vagyunk és hová tartunk”
Kujan István
|
2018. október 30. 22:09
|
frissítve: 2018. november 02. 18:52
Európa jelenéről és jövőjéről tartott fórumot Varga Judit, a Miniszterelnökség európai uniós kapcsolatokért felelős államtitkára kedden Miskolcon, az ITC Székház Rákóczi termében. A teltházas előadáson elhangzott: egy kapkodó, frusztrált Nyugat-Európa néz szembe egy egyre higgadtabb, egyre érettebben politizáló Kelet-Európával.

A magyarok felemelik a szavukat

A fórumsorozat miskolci állomásán az államtitkárt a térség két országgyűlési képviselője köszöntötte. Csöbör Katalin rámutatott: a rendszerváltozáskor azt hittük, hozzánk is elért az igazi demokrácia, a jólét, az igazi függetlenség és szabadság – ma azonban a kormánypárti politikus megfogalmazása szerint „megdöbbenve állunk az előtt, hogy most nem szovjet embert akarnak belőlünk faragni, hanem világpolgárt; nem szovjet világot építenének, hanem világfalut”.

varga_judit_20181029_vcs_03.jpg

Fotó: Végh Csaba

Az országgyűlési képviselő hozzátette, a magyarok, csakúgy, mint 1956-ban, felemelik a szavukat a függetlenségünk és szabadságunk megőrzéséért. – Ezért mindenre képesek vagyunk, de együtt és közösen kell cselekednünk – húzta alá Csöbör Katalin.

Akik valóban a nemzet érdekeit képviselik

Hubay György emlékeztetett, nagyon fontos választást sikerült megnyerni Miskolcon is áprilisban. Az országgyűlési képviselő hozzátette: mindenki átérezte a választás fontosságát – ezt kérte az előttünk álló Európai parlamenti választás kapcsán is, hiszen ezúttal is nemzetünk és gyermekeink, unokáink sorsa forog kockán a politikus szerint.

varga_judit_20181029_vcs_06.jpg

– Két erő küzd most is egymással: a bevándorláspárti balliberálisok állnak szemben a keresztény gyökerű nemzetállamokkal. Azért kell küzdenünk, hogy a nemzet érdekeit képviselő politikusok kerüljenek a legfontosabb európai tisztségekbe – húzta alá Hubay György, aki örömmel idézte fel az államtitkár miskolci gyökereit, sportsikereit.

varga_judit_20181029_vcs_07.jpg

„Miskolc számomra az alfa és az ómega”

A miskolci születésű Varga Judit az Avasi Gimnáziumban érettségizett, majd a Miskolci Egyetemen szerzett jogi diplomát, csapatkapitánya is volt közben az egyetem NB I-B-s női kosárlabdacsapatának. Az államtitkár előadása kezdetén elárulta: „érzelmekkel átfűtött pillanat” számára a mostani, nem gondolta gyermekként, hogy több év brüsszeli távollét után fog Miskolcra visszatérni. – Miskolc számomra az alfa és az ómega, bárhová is megyek a világban, mindenhol elmondom: mindent ennek a városnak köszönhetek – hangoztatta a háromgyermekes államtitkár, aki hozzátette: a Miskolci Egyetemen kiváló jogi képzés folyik, nem véletlen, hogy a legjobb fővárosi ügyvédi irodákban itt végzett emberek dolgoznak.

varga_judit_20181029_vcs_12.jpg

„Vegyék át azokat a válaszokat, amiket mi adunk a jelen kor kihívásaira”

– Összességében persze elmondható, hogy Magyarország egy különleges hely, és ezt egyre nagyobb határozottsággal vallom, kilenc, Brüsszelben eltöltött év után – fogalmazott Varga Judit. – A családommal a nyugat-európai társadalomhoz is közel kerülhettem. Most, amikor válsággal nézünk szembe Európában, minden válságtünetre, kórismére tudok mondani legalább egy-egy saját történetet.

A brüsszeli terrortámadások után például „szabályszerűen menekültem haza Nyugatról, alig vártam, hogy a szeretteim között, biztonságban legyek”, egyik pillanatról a másikra bizonytalanná vált a világ. – Úgy éreztem, hogy egy cezúrát kellene most már vonni, és azonnal cselekedni, de ezzel a véleményemmel szinte egyedül maradtam Brüsszelben – mutatott rá az államtitkár, aki hosszan ecsetelte a Nyugaton honos politikai korrektség beszédmódját, az elhallgatásokat, a problémák szőnyeg alá söprését, hazánk rossz sajtóját Európában.

varga_judit_20181029_vcs_15.jpg

– Ekkor döntöttem úgy, hogy nekem haza kell jönnöm, és innen küldeni az üzeneteket szét Európa-szerte, hogy ismerjenek meg minket jobban és vegyék át azokat a válaszokat, amiket mi adunk a jelen kor kihívásaira. Hiszen most olyan hibákat követhet el Európa, amelyek idővel visszafordíthatatlan következményekkel járhatnak – ismertette Varga Judit, aki ilyen problémaként jelölte meg például a migrációs nyomást.

A Sargentini-jelentés „egy politikai koncepciós vádirat”

Örömmel adott hírt aztán arról, hogy egyre inkább a fősodorba kerül a magyar vélemény, egyre többen állnak ki mellettünk, de meglátásuk szerint türelem kell ahhoz, hogy a többiek is „idetaláljanak hozzánk”. Kelet-Európát alig akarják megérteni, a jogállamiság „jelmeze” alatt próbálnak minket „olyan bűnökkel vádolni, amik ellen mi vérrel-verítékkel küzdöttünk 56-ban”.

varga_judit_20181029_vcs_17.jpg

– A Sargentini-jelentésről szóló szavazás eredménye: csalás, ezt tudom csak mondani jogászként is. Nagyon remélem, hogy egy letűnő korszak emblematikus képe lesz, ahogy megtapsolják azt, amikor Európa saját barátai ellen indított boszorkányüldözést – fogalmazott Varga Judit, hozzátéve: a Magyarország elleni eljárás „egy politikai koncepciós vádirat, amelyet már korábban megírtak”.

„Népünk évszázadokon át harcokban védte Európát”

Annak a véleményének is hangot adott, hogy „egy kapkodó, frusztrált Nyugat-Európa néz szembe egy egyre higgadtabb, egyre érettebben politizáló Kelet-Európával”. Két világnézet áll egymással szemben: a nemzetállamokban hívő tagországok, és azok, akik egy nyílt társadalmat, egy föderális Európát akarnak, ahol „mindenki szépen felolvad egy nagy olvasztótégelyben”. – Mi hiszünk abban, hogy nemzetállamok alkotják az Európai Uniót, amelyeket keresztény identitásra építettek; ahol természetesen elfér a sokszínűség, de mindig tudtuk, hogy kik vagyunk és hová tartunk – fogalmazott az államtitkár, aki előadását az Alaptörvényben foglalt Nemzeti Hitvallás egy passzusának felidézésével zárta: „Büszkék vagyunk arra, hogy népünk évszázadokon át harcokban védte Európát, s tehetségével, szorgalmával gyarapította közös értékeit. (…) Hisszük, hogy nemzeti kultúránk gazdag hozzájárulás az európai egység sokszínűségéhez.

Nem

Olvasnivaló

Ajánlat