A MOL Ligát is megnyernék a már magyar bajnok Miskolci Jegesmedvék
|
2015. február 26. 10:42
|
frissítve: 2015. február 27. 08:28
Söpréssel, azaz 4-0-val jutottak a döntőbe a Jegesmedvék a MOL Ligában. Szerda este az is kiderült, hogy ők a magyar bajnokok, mert a másik ágon a szlovák Érsekújvár megverte a Dunaújvárost. Miskolczi Márkot és Egri István elnököt kérdeztük az esélyekről.

Mindkét hazai találkozójukat megnyerték a Miskolci Jegesmedvék, így 2-0 arányú előnnyel utazhattak a fináléba jutásról döntő sorozat erdélyi fellépéseire a hétvégén. Szombaton hatalmas csatában, a vége előtt másfél perccel ütött góllal 4-3 arányban tudtak győzni a brassói csarnokban a Medvék. Vasárnapi mérkőzésükön pedig már esélyt sem adtak ellenfelüknek. A 2-0 arányú miskolci siker azt jelentette, hogy 4-0-ra nyerték a Miskolci Jegesmedvék a négy nyert találkozóig tartó elődöntőt és újra bejutottak a MOL Liga döntőjébe.

A klub saját nevelésű fiatal támadóját a döntőbe jutásról határozó sorozat, harmadik és negyedik találkozójáról faggattuk, ugyanis ezeket a mérkőzéseket kevesebb Jegesmedve szurkoló tekintette meg a helyszínen.

Miskolczi Márk: Úgy gondolom a negyedik meccsen már lélektani fölényben is voltunk, hiszen hármat nyertünk egymás után. Náluk az első meccs, az volt a lélektanilag fontos. Szerintem ők fejben jobban el is fáradtak, ők három sorral tudtak menni, nekünk meg négy sorunk van, így tudtuk játszania meccseket, ez azért nagy előny, erőnlétben sokkal jobbak voltunk és ez meg is látszott.

Szerintem a valaha volt legjobb csapat van most Miskolcon. Ezt az eredmények is bizonyítják. Nagyon jó légiósokat igazolt a menedzsment, az látszik, hogy mind játékban, mind emberileg nagyon erősek vagyunk. A fiatalok, akár Hajós Rolandék, Tóth Adriánék nagyon jó szezont csinálnak, nagyon jók. De úgy gondolom, hogy mi is, a legfiatalabbak, a harmadik negyedik sorból is megpróbálunk mindent bele adni. Megpróbáljuk hozni az energiát a többi sornak.

Miskolczi Márk, nem csak nevében miskolci, a fiatal támadó a szurkolók kedvencei közé tartozik. Egy hiba nélküli szezon után milyen érzés a döntőre készülődni? Főként úgy, hogy Márk is átélte azt az időszakot, amikor még kevésbé tudott ilyen teljesítményeket felmutatni a csapat.

- Erre vártunk egész évben, hogy itt lehessünk, úgy gondolom, még ha rajtunk is van a nyomás, mert mi vagyunk az esélyesebbek, nem gondolom hogy ez érződne rajtunk, hiszen csak a cél lebeg a szemünk előtt, hogy nyerjük meg ezt a bajnokságot. Ezért van itt mindenki - mondta Miskolczi Márk.

Egri István, elnök, Miskolci Jegesmedvék JSE: Nem minden hónapban játszik az ember bajnoki döntőt, úgyhogy próbálunk itt a stábbal minél tartalmasabb és komolyabb szórakozást nyújtani.

Március 7 és 8 szombat és vasárnap az Érsekújvár elleni döntő első két miskolci mérkőzésének időpontja, a már megszokott módon kiegészítő programokkal, meglepetésekkel. Ezeken a találkozókon írhatják tovább a klub történetének aranyoldalait a Miskolci Jegesmedvék.

Hangulatkeltő célzattal megnézhetik az Érsekújvár elleni tavaly októberi hazai meccset Juhász István közvetítésében, jó szórakozást!