Nagyot küzdve győztek a Jegesmedvék Debrecenben
|
2014. november 29. 10:36
|
frissítve: 2014. december 01. 08:28
Nehéz ellenfél ellen, nagyot küzdve győztek Debrecenben a Miskolci Jegesmedvék péntek este. A Macik így a Dab.Docler után másodikok a MOL Ligában. A mérkőzést kedden este fél nyolckor megnézhetik a Miskolc TV-ben.

A mérkőzésen nagyon hamar emberelőnybe került a hazai csapat, hiszen 36 másodperc elteltével Nagy Krisztiánt küldték ki a bírók. A hátrányt kivédekezte a Miskolc, majd utána háromszor is megdolgoztatták a debreceni kapust. Átvette a játék irányítását a vendégcsapat, nagy tempót diktálva be is szorították a hazaiakat, de Borodin jól állta a sarat. A 11. percben Sagertnek már csak az üres kapuba kellett volna lőni, de egy bevetődő védő végül mégis odaért és blokkolt. Folyamatos játék nem nagyon alakulhatott ki, mert repkedtek a kiállítások mindkét oldalra, de ezekből egyik csapat sem tudott (gól)előnyt kovácsolni.

A második harmad nem kezdődött jól a Maciknak, mert a bírók előbb Nagyot, majd nem sokkal később Hajóst állították ki, ám a kettős emberhátrányt sikerült kivédekezni, többek között Bálizs remek védéseinek köszönhetően. Nem örülhettek sokáig a miskolci szurkolók – akik ezúttal is szép számban kísérték el kedvenceiket –, mert újabb miskolci emberhátrány következett, de ezt is megoldották a sárga-feketék. A nagy nyomást kibírták a Jegesmedvék, majd amikor végre egyenlő létszámban játszhattak, meg is szerezték a vezetést: a 10. percben egy buli után Cohen közelről mattolta Borodint (0-1). Húsz másodperc múlva a harmadbeli negyedik(!) előnyét kapta a Debrecen, és ezt már kihasználták: Dancsfalvi lőtt Bálizs kapujába (1-1). Három perc múlva Popovicsnak adtak 10 perces fegyelmit a bírók. Egyenlő létszámban a miskolciak játszottak fölényben, és a 17. percben ismét megszerezték a vezetést: egy szép támadás végén Becze közelről emelt a kapuba (1-2). Az utolsó percben Becze és Dudas vihette egyedül Borodinra a korongot, de kihagyták az ordító lehetőséget, az ellentámadásban Berta vezethette Bálizsra a pakkot, de nem tudta belőni a szólóját, mert a miskolci kapus hatalmasat védett. A lefújás pillanatban ismét egy miskolcit állítottak ki a játékvezetők.

A harmadik harmadot tehát megint emberhátrányban kezdhették a miskolciak, de kitűnő védekezéssel hatástalanították a debreceni próbálkozásokat. A 8. percben a Macik kerültek kettős előnybe, de Borodin mindent védett. A harmad további részében mindkét csapatnak voltak lehetőségei, de a kapusok remekeltek, így több gól már nem született.

A Jegesmedvék megharcoltak ezért a győzelemért, és nagyon értékes három pontot hoztak el Debrecenből.

Debreceni HK - Miskolci Jegesmedvék 1-2 (0-0, 1-2, 0-0)

Debreceni jégcsarnok 400 néző

V: Németh, Varjú, Soós, Pálkövi

Gól: Dancsfalvi ill., Cohen, Becze

Kiállítás: 10 perc illetve 14 perc (+10 perc fegyelmi Popovics)

Miskolci Jegesmedvék: Bálizs –Boyle, Gőz, Sagert, Hajós, Popovics, Roczanov, Nagy, Szilágyi, Láda B., Cohen, Ritó, Becze, Tóth, Dansereau, Dudas, Vojtkó, Budai, Miskolczi, Dósa, Fliszár, Duschek(k). Edző: Majoross Gergely.

Debreceni HK: Borodin – Emelianov, Csíki, Sadikov, Hári, Könczei, Voronov, Wéber, Dancsfalvi, Demensin, Okos, Berta, Prakab, Barabás, Vaszjunyin, Kaskov, Sijka, Tőkési, Tőke(k). Edző: Jevgenyij Muhin.

Majoross Gergely (Miskolci Jegesmedvék): - Nagyon fontos három pontot szereztünk ma. Nem volt egy szép győzelem, nem játszottunk nagyon jól, viszont óriásit küzdött az egész csapat, és ehhez társult Bálizs Bence kitűnő teljesítménye. Voltak hullámvölgyek a mai játékunkban, de akármilyen kihívás jött ma szemben, meg tudtunk azzal küzdeni, ezért megérdemeltük a győzelmet.

Jevgenyij Muhin (DHK): - Elsősorban azt emelném ki, hogy nagyon erős ellenféllel játszottunk a mai napon. Sokkal erősebbek, kiegyensúlyozottabbak nálunk, négy szinte egyenértékű soruk van, nekünk mindössze kettő. Készültünk belőlük, de nem tudtuk áttörni a védelmüket. Ebben az is szerepet játszott, hogy néhány játékosom nem éri el a MOL Liga jelenlegi szintjét, emiatt nem tudták végrehajtani azt, amit kértem tőlük. A mutatott játékkal elégedett vagyok, az eredménnyel természetesen nem. Szeretném kiemelni kapusunk, Száva Borogyin teljesítményét,  aki sérüléséből éppen csak felépülve kiemelkedő formában védett.