|
2015. január 04. 08:10
|
frissítve: 2015. január 06. 05:29
Kapott gól nélkül, magabiztos győzelmet arattak a Jegesmedvék a Csíkszereda ellen.

Fotó: Illusztráció

A mérkőzésből alig telt el két perc, máris gólt ünnepelhetett a hazai közönség. Tóth lövése kipattant Raitumsról, Hajós a fekvő kapus fölött emelt a hálóba (1-0). A 7. percben Farkas maradt egyedül Duschekkel szemben, próbált kivárni, de lövését védte a miskolci kapus. Szinte az ellentámadásból növelte előnyét a Miskolc: egy gyors támadás végén Nagy passzát Popovics lőtte a hálóba közelről (2-0). Nagy fölényben játszottak a Jegesmedvék, a csíkiek ritkán jutottak el Duschek kapujához. A nyomás bő másfél perccel a játékrész vége előtt újabb gólhoz vezetett: Dansereau a vendég harmad közepéről lőtt nagy gólt (3-0).

Újabb három „gombóc”

A második harmadban megpróbált többet támadni a vendégcsapat, de lövéseik nem okoztak gondot Duscheknek. A 8. percben villámgyors kontra végén került a korong ismét a csíki kapuba: Fliszár harcolt meg egy korongért a palánk mellett, meghúzta a jobb szélen, és remek beadását Sagert lőtte kapásból a kapuba (4-0). Két perc múlva Becze cselezte be magát a kapu elé, megvárta, amíg Raitums „elsüllyed”, és fölötte emelt a hálóba (5-0). Az utolsó percben – emberelőnyben – Metcalfe egy szépen kijátszott támadás végén egy lépésről passzolt a kapuba (6-0).

Nagy fölény, két gól

A harmadik harmadban még nagyobb lett a Miskolc fölénye, amely két gólban csúcsosodott ki. A 7. percben Gőz, a 15-ben pedig Dansereau mattolta a vendégkapust.

A Jegesmedvék egy pillanatra sem hagytak esélyt a Csíkszeredának, és magabiztos győzelmet arattak.

Miskolci Jegesmedvék – HSC Csíkszereda
8-0 (3-0, 3-0, 2-0)
Miskolci jégcsarnok 1000 néző

V: Németh, Haszonits, Kormos, Székely
Gól: Hajós, Popovics, Dansereau, Sagert, Becze, Metcalfe,  ill.,
Kiállítás: 2 perc illetve 12 perc
Miskolci Jegesmedvék: Duschek – Boyle, Gőz, Sagert, Hajós, Popovics, Metcalfe, Roczanov, Nagy, Szilágyi, Láda B., Cohen, Ritó, Becze, Tóth, Dansereau, Dudas, Vojtkó, Miskolczi, Dósa, Fliszár, Bálizs(k). Edző: Majoross Gergely.
HSC Csíkszereda: Raitums – Molnár Z., Bors, Heffernan, Salló, Geréb, Satek, Mihály, Molnár Zs., Tranca, Papp, Spady, Bíró M., Bíró O., Nagy, Farkas, Gecse, Rokaly, Ruczuj(k). Edző: Christer Dreberg.

Majoross Gergely: - Végig uraltuk a mérkőzést, és a rengeteg helyzetből sokat ki is használtunk. Keményebben dolgoztunk, mint ellenfelünk, így ilyen arányban is megérdemelten győztünk.

Christer Dreberg: - Nagyon sok problémával küzdöttünk ma, és gyengén is játszottunk. A Miskolc nagyon jó csapat, és kiválóan hokizott.