PANNERGY Miskolci VLC – Debreceni Vízilabda SE 20-9
|
2014. szeptember 27. 16:55
|
frissítve: 2014. szeptember 27. 16:59
Szombaton megkezdődött a bajnoki pontvadászat az OB I B osztályú férfi vízilabda bajnokságban. A PANNERGY Miskolci VLC együttese hazai környezetben kezdte az idényt és remek játékkal, fölényes győzelmet aratott.

A sportág barátai jól tudják, hogy a nyári időszakban szinte teljesen kicserélődött a Miskolci VLC kerete. Sok fiatal érkezett és Bachner András szakmai igazgató szerint eljutottak oda, hogy a bajnoki elsőség kiharcolása teljesen reális célja lehet az együttesnek. Éppen ezért kíváncsian vártuk a bemutatkozást, a debreceniek elleni találkozó ugyanis egyfajta felmérőnek számított. Nos, kiderült, hogy megalapozottak a miskolci remények, a gárda ötletes, taktikus, olykor egészen lenyűgöző teljesítményt nyújtott és tizenegy gólos különbséggel kerekedett ellenfele fölé.

Egy percet sem kellett várni az első hazai találatra, ezt Szilvasán Patrik akcióból szerezte. Nem sokkal később Hegedűs Bence következett, aki ugyancsak akcióból bizonyult eredményesnek. Jakab László emberelőnyből köszönt be, és máris három volt a különbség a csapatok között! Soltész ugyan szépített, de erre ismét két miskolci válasz érkezett: Jakab László és Kovács Zoltán köszönt be a vendégek kapujába.

A második negyedben két percnél is többet kellett várni, amíg gól esett, ezt akcióból Kovács Zoltán szerezte. Újabb hosszú szünet után Hegedűs Bence vágott be egyet, és a lefújás előtt nem sokkal Somlai Tamás használt ki egy emberelőnyös helyzetet. Picit szokatlan volt, hogy a gólokban bővelkedő első negyed után visszafogták magukat a csapatok, de ennek az is oka lehetett, hogy mindkét oldalon javult a védőmunka.

A harmadik játékrészt Keresztúri Márton gólja vezette be, aztán két debreceni találat következett (10-6). Hogy ne legyen ok az izgalomra, arról egy hármas miskolci sorozat gondoskodott: Szilvasán és Hegedűs Bence egyaránt akciót zárt le góllal, míg a harmadik Jakab László nevéhez fűződött, aki büntetőt értékesített nagy erővel.

A negyedik negyedben aztán ismét begyújtotta a rakétákat az MVLC! Zsinórban öt gólt értek el a miskolciak, és ezzel végleg padlóra küldték ellenfelüket. Hegedűs István a center posztjáról talált be, Szilvasán megúszás után volt eredményes. Jakab László emberelőnyt használt ki, Keresztúri akciót fejezett be pontos lövéssel. Az ötödik Kovács Zoltán nevéhez fűződött, aki emberelőnyös helyzet végén tette fel az i betűre a pontot. A vége tizenegy gólos különbség és az a tapasztalat, hogy a sikerre éhes, fiatal miskolci csikócsapat valóban ott lehet a végelszámolásnál!

Eredmény: PANNERGY Miskolci VLC – Debreceni Vízilabda SE 20-9 (6-3, 3-1, 4-3, 7-2). Miskolc, Kemény Dénes Városi uszoda, 100 néző. Vezette: Sándor, Kovács Cs. MVLC: Bendes – Hegedűs B.(4), Kerschbaum (1), Kovács Z.(3), Salamon, Hegedűs I. (2), Szilvasán (3), Jakab L. (4), Jakab D., Török, Somlai (1), Keresztúri (2), Benedek. Edző: Bíró Attila.