Rendkívül magabiztosan győztek a DVTK kosarasai
|
2015. november 02. 22:52
|
frissítve: 2015. november 04. 11:03
A női kosárlabda bajnokság 5. fordulójában az Aluinvent DVTK hazai pályán rendkívül magabiztosan győzött. A kreatív támadójáték mellett két negyedben is sikerült tíz pont alatt tartani a pécsieket.

A Sopron után újabb erős ellenfél várt hétfőn este a DVTK-ra. A pécsiek (akik Komlón játsszák hazai mérkőzéseiket) eddigi négy találkozójukból hazai pályán legyőzték a Sopront és a Zala Volánt, azonban Győrben és Szekszárdon egyaránt vereséget szenvedtek. Az Európa Kupában a TSV 1880 Wasserburg ellen hazai pályán kaptak ki 70-55-re.

Az Aluinvent DVTK már öt mérkőzésen van túl (a Szekszárd elleni találkozót a 7. fordulóból hozták előre). A Cegléd elleni váratlan vereséget kivéve magabiztosan hozták a Vasas, a BEAC, a Szekszárd elleni találkozókat, Sopronban pedig mindössze hosszabbításban dőlt el, hogy nem a Diósgyőr nyer. Az Európa Kupában viszont sikerült a hajrá, Brnoban 77-73-ra Maikel López tanítványai nyertek múlt csütörtökön.

Ilyen előjelek után az Aluinvent DVTK a Horváth Bernadett, Czank Tímea, Rasheed Rita, Alyssia Brewer, Horti Dóra kezdő ötössel indított és a magyar válogatott center egy befordulás után az első támadásból vezetéshez juttatta csapatát, majd a második támadásban szép vetődéssel szerzett meg egy szabad labdát. Közben a PINKK részéről Tunstull volt eredményes (2-2). Ezt követően láttunk eladott labdát, homályt, rossz dobást, nem is változott egy ideig az eredmény. Amikor Vućetić betalált, Brewer rögtön válaszolt a palánk alól faulttal együtt, és egy büntetővel ki is egészítette a pontok számát (5-4). A játékvezetők már 4 perc után “hangulatot csináltak”, amikor egymás után Horti ellen fújtak támadó hibát, majd Rasheed faultos kosarát nem adták meg, csak oldalról jöhetett a DVTK. Horti viszont odaállhatott büntetőzni, azonban csak egyszer talált be (6-6). Brewer triplájára Vućetić duplával, Czank büntetőire és gyors lerohanás utáni ziccerére Sandro Orlando időkéréssel válaszolt (13-8). Közben Horti helyett Tina Jovanović állt be első csereként. De a kezdeményezés továbbra is a DVTK-nál maradt, előbb szép támadás végén Brewer ziccerezett, majd Czank értékesítette a büntetőit (17-8). Drammeh hosszú idő után szerzett ismét kosarat a vendégeknek, és Rasheed is megdobta első kosarát (19-10). Nagy és kemény harcot vívtak a lányok főleg a palánk alatt, a játékvezetők sorra ítélték a szabálytalanságokat. Jovanović és Drammeh is köszönte, és mindkettőt értékesítette (21-12). Rasheed helyett Taccjana Lihtarovics állt be második csereként a DVTK-ba. Ismét megállt egy kicsit a góltermelés, mert a diósgyőri lányok pontatlanul céloztak, míg a másik oldalon Brewer és Jovanović védekezett jól. Nyolc másodperccel a vége előtt Brewer bevágott még két büntetőt, majd a dudaszó pillanatában lehúzott egy védőlepattanót, kialakítva a 23-12-es eredményt az első negyed végén.

A második tíz perc Sarok triplájával és Lihtarovics látványos blokkjával indult (23-15). Továbbra is nagy volt a küzdelem, Czank földharcban szerzett labdát, majd Brewer a dudaszó pillanatában elengedett labdája lejött a gyűrűről, azonban Jovanović volt a legéberebb és ponttal zárta a támadást. Vućetić, Brewer és Lihtarovics és Drammeh növelte a kosarak számát (29-19).Czank helyett Bálint Réka, Brewer helyett Szécsi Orsolya is pályára lépett, így már csak a kötelezően szerepeltetendő 20 év alatti, Horváth Bernadett maradt a kezdőből. Vendégoldalról Drammeh egy szem büntetője volt feljegyezhető a következő időszakban, illetve több szabálytalanság, elrontott dobás. Jovanović helyzetfelismerése törte meg a csöndet, majd Szécsi is pontos volt, miként Bálint is bemutatkozott, Lihtarovics ziccere után pedig tapsolt az egész csarnok (37-20). Bálint nagyszerű védekezés után szlalomozott előre, amikor odaütöttek neki, egy büntetőt értékesített, Szécsi középtávolijával pedig már 20 ponttá nőtt a különbség (40-20). A pécsiek nehezen viselték a sikertelenséget, Tunstull technikai hibája után Rasheed két büntetőt dobott be, de ezzel még nem volt vége, mert a DVTK-nál maradt a labda és Horti közeli dobásával 44-20-ra alakult az eredmény. A támadás mellett a védekezés is kitűnően ment, Handy csak büntetőből tudott pontot szerezni, míg a másik oldalon Rasheed hárompontost, Horti kétpontost szerzett, beállítva a 49-21-es félideji eredményt. A DVTK a játék szinte minden elemében fölülmúlta ellenfelét (lepattanó: 21, illetve 11, , a csapat minden pályára lépő tagja hozzátette a magáét. Brewer az első félidőben 12 pontot szerzett és 8 lepattanót szedett, de Jovanović 4 támadólepattanója is figyelemre méltó.

A második játékrész Brewer és Rasheed - utóbbi két, a második hárompontos - kosarával indult és Horti is hozzátett kettőt (58-21). Csak ezt követően szerezték meg a pécsiek első kosarukat Sarok révén, azonban Hortiról megfeledkeztek egy pillanatra, és ki is használta a lehetőséget (60-24). Handy és Horti következett egymás után, Rasheed csak azért nem, mert labdája a fizika törvényeit meghazudtolva jött ki a gyűrűből. 26 percnyi játék után állt be először D’shara Strange, de a labdát a levegőben elkapva, majd még a földet érés előtt a kosárba dobva Brewer szerzett újabb pontot (64-29). Elsőként Sarok pontozódott ki, Drammeh és Strange is csak az egyik büntetőt tudta értékesíteni (64-32). Brewer egymás után két támadólepattanót szedett, másodszorra megunták a vendégek és odaütöttek neki. A büntetők közül azonban ő is csak az egyiket dobta be (65-32). Szécsi lába csípte a vonalat, ezért távoli dobása csak két pontot ért, a másik oldalon Ruják viszont triplát szórt, majd Jovanović és Vućetić következett a gólgazdag végjátékban (69-37). A három negyed közül ez lett a legszorosabb, de a DVTK így is növelni tudta előnyét.

A záró tíz percet az egyik oldalon Czank szép tempódobása, a másikon Drammeh triplája indította (71-40). Vućetić után Jovanović is betalált, a diósgyőri játékos még egy ráadás büntetőt dobhatott, azonban célt tévesztett (73-42). Hazai pályán játszott a DVTK, de a gyűrű sokszor nem volt a csapattal, pedig Szécsi egyszer grundos megoldással földre is ültette ellenfelét. Handy is kipontozódott, ráadásul Szécsi kétszer is büntette a fekete mezeseket (75-42). Szabó Petra is beállt, a saját palánk alatt rögtön meg is keserítette az ellenfél életét erőszakos játékával. A másik gyűrű alatt pedig két büntetőt dobott be (77-42). Szécsi nagyszerű betörése után ismét tapsolhatott az amúgy sem csendben üldögélő közönség, Lihtarovics két sikeres büntetőjét Szabó másolta le, Horváth pedig egy hármassal tett róla, hogy megvalósuljon a közönség “százat nekik” kiáltásban megfogalmazódó vágya (86-44). Időközben beállt a DVTK utolsó cseréje, Kalocsai Dorina is. Lihtarovics továbbra is hibátlan volt a büntetővonalról, Szabó pedig egy lerohanást fejezett be pontosan (90-44). Kalocsai izgalmában két büntetőt is rontott, ettől függetlenül a vége előtt egy perccel zúgott a vastaps. A találkozó végén ismét a hibák domináltak, így nem lett meg a száz pont, de a diósgyőri lányok büszkék lehetnek magabiztos sikerükre és a szurkolók ünneplésére.

Az Aluinvent DVTK következő hazai mérkőzését csütörtök délután fél héttől játssza az Európa Kupában a holland Orange Blizzards csapata ellen.

Maikel López: Boldog vagyok a győzelem és a csapat által elvégzett munka miatt. Külön öröm, hogy minden játékos végig maximálisan koncentrált, és betartotta a taktikát, mert három fontos mérkőzésünk van ezen a héten. Az is igaz, hogy a kemény edzések mellett az is közrejátszott a győzelemben, hogy voltak olyan momentumok, amikor bárhonnan dobtunk, minden bement. Magabiztosan játszottunk, ami fontos egy jó csapat ellen, mint a PINKK, akik nem véletlenül győztek otthon a Sopron ellen. Biztos fognak még nehéz pillanatokat okozni az ellenfeleknek.
Sandro Orlando: Először is gratulálok a DVTK-nak. Előre is tudtuk, hogy kemény meccs lesz, mert nem vagyunk készen, még sok munka vár ránk. Nem lepett meg, ahogy játszottunk, mert tegnap edzettünk először teljes csapattal. Korai volt számunkra ez a rangadó, de a következő is az lesz, mert még minimum két hét munkára szükségünk van.

Szécsi Orsolya: Minket is meglepett, hogy milyen könnyen el tudtunk húzni az első félidőben. Láttuk, hogy a PINKK jó, jól felkészültünk egymásból. Igazi csapatként dolgoztunk ma, mindenki száz százalékosan odatette magát. Jobb napunk volt, mint ellenfelünknek, akik küzdöttek, hajtottak. Várjuk a visszavágót.
Ruják Nóra: Sajnos a meccs elején elsiettük a támadásainkat, sok hibát követtünk el, amit a hazaiak kihasználtak. Nem tudtunk ebből felállni, ráadásul fault problémáink is voltak, nem tudtunk abban a felállásban játszani, ahogy szerettünk volna.