Soha rosszabbat: megérdemelten nyertek a kosaras lányok!
|
2017. február 25. 20:36
|
frissítve: 2017. február 27. 11:57
A PINKK csapatát fogadták az Aluinvent DVTK lányai a bajnokság 19. fordulójában. A mérkőzés elején még egyik csapat sem tudott ellépni a másiktól, a második negyedtől azonban a piros-fehérek átvették a találkozó irányítását és végül teljesen megérdemelten nyerték meg zsinórban harmadik mérkőzésüket is.

Fotó: dvtk.eu

A két csapat őszi meccsén Pécsett 31 pontos győzelmet aratott a Diósgyőr, a minimális elvárás tehát ezúttal is a győzelem volt, egyedül a pontkülönbség volt kérdés. A találkozóra a DVTK-MTK mérkőzésre szóló belépőjegyek is érvényesek voltak, így ezúttal is szép számú nézősereg gyűlt össze a Generali Arénában. Maikel López a Horváth, Czank, Jovanovic, Rasheed, Szécsi kezdőötösnek szavazott bizalmat.

A mérkőzés Rasheed közelijével indult, majd Sarok dobott be egy triplát (2-3), Jovanivic dobott be két büntetőt és Bozóki is betalált (4-5). Az Aluinvent DVTK sikere ezúttal is teljesen megérdemelt volt. A találkozó után a lányok megköszönték a fantasztikus buzdítást és ismét közösen ünnepeltek a diósgyőri fanatikusokkal.

Női Kosárlabda NB I. A-csoport 19. forduló: Aluinvent DVTK - PINKK-Pécsi 424 83-58 (20-21, 31-12, 17-11, 15-14).

Folytatás jövő szombaton A PEAC otthonában, Pécsett, a Lauber Dezső Sportcsarnokban.