Sporttörténeti győzelem: nemzetközi kupában indulhat az MVLC!
|
2017. május 10. 20:45
|
frissítve: 2017. május 12. 09:05
Egy héten belül harmadszor is összecsapott egymással a Miskolc és a BVSC, a szerdai mérkőzés győztese pedig megszerezte az ötödik helyet. Nos, ez a csapat az MVLC!

Az előnyt az MVLC szerezte meg a párharcban, amikor hazai pályán győzött 8–6-ra az első összecsapáson, majd Zuglóban a BVSC nyert 8–7-re – így 1-1-es állásról várták a felek a szerdai mérkőzést.

A tétet növelte, hogy az ötödik hely megszerzésével az egyik csapat kiharcolhatta az indulás jogát az Euro kupa következő idényében.

Sike József együttese az amerikai Alex Bowen vezérletével haladt a győzelem felé: nagyszünetig 5–3-ra vezetett, majd az utolsó negyed előtt 7–5 állt a táblán. Szűcs Levente csapata persze igyekezett menteni a menthetőt, kapusa, Györke Zsolt jól védett, csak hát a túloldalon Csoma Kristóf is hozta magát. Miklós Levente aztán a menet elején 8–5-ös vezetéshez juttatta ezzel a házigazdát, Milos Milicics pedig növelte is az előnyt, kézben tartotta a csapat a találkozót. Végül 11–6-ra nyert az MVLC!

A klub második ob I-es szezonjában rögvest Euro Kupa-indulást érő helyen végzett, azaz 5. lett!

E.ON férfibajnokság, rájátszás, az 5. helyért, 3. mérkőzés, eredmény:
PannErgy-MVLC–MKB-Euroleasing-BVSC-Zugló 11-6 (4-3, 1-0, 2-2, 4-1)

Gólszerzők: Bowen 4, Miklós L. 2, Misics 2, Milicsics 2, Vadovics, ill. Pásztor 2, Létay 2, Kovács P., Csapó