Szarvasűzők: miskolci csapat lett az abszolút győztes!
|
2017. április 04. 10:48
|
frissítve: 2017. április 05. 15:50
Április 1-jén, szombaton 27. alkalommal rendezték meg a Bosch Szarvasűzők országos váltófutóversenyt. Az egyetemi kategóriát, azaz a Magyar Egyetemi – Főiskolai Országos Váltófutó Bajnokságot ismét a Szegedi Tudományegyetem „Pajzán Majális” csapata nyerte, a nyílt kategóriát – a mezőny legjobb idejével, ezáltal abszolút győztesként – pedig a miskolci futókból álló Vaccsuszirunáj Dream Team.

A verseny Eger és Miskolc között volt, a 78 km-es távot öt részre és tizenkét rövidebb-hosszabb szakaszra osztották fel. Az útvonal különleges volt abból a szempontból, hogy a szervezőknek össze kellett hangolniuk a szintén erre a hétvégére eső Miskolc Rallyeval – ez komoly kihívást jelentett, de a szervezőknek legalább az időjárásra nem lehetett panaszuk, amely rendkívül kegyes volt a versenyhez. Az idei Szarvasűzők egyetemi kategóriájában húsz, Open kategóriájában negyvenkét csapat indult, továbbá nyolc csapat vállalkozott ara, hogy mindössze öt fővel teljesítse a távot. Összesen 784 fő vett részt a 27. Szarvasűzőkön.

A Miskolci Egyetem tradicionális sporteseményét segíti az Eszterházy Károly Egyetem. A rajt előtt együttműködési megállapodást írt alá a két felsőoktatási intézmény képviseletében Liptai Kálmán, az Eszterházy Károly Egyetem rektora és Deák Csaba, a Miskolci Egyetem kancellárja.

A Szarvasűzők a Miskolci Egyetem legismertebb és legnépszerűbb sporteseménye, amelynek szervezését a Miskolci Egyetemi Atlétikai és Futball Club koordinálta.