2024. július 23. Lenke
Száztíz éves a miskolci korcsolya- és teniszsport!
Muntyán Bernadett
|
2018. november 29. 17:35
|
frissítve: 2018. december 02. 18:47
Bekeretezett márványtábla állít emléket a Miskolci Jégcsarnok bejáratánál az idén már száztíz éves miskolci korcsolya- és teniszsportnak. Az évforduló alkalmából csütörtök délután Csöbör Katalin országgyűlési képviselő, Bihall Tamás, a BOKIK elnöke, Puskás Gábor állatorvos, és Egri István, a DVTK Jegesmedvék elnöke tartott megemlékezést.

tabla_korcsolya_tenisz.jpg

Mint elhangzott, a miskolci korcsolya- és teniszsport több mint egy évszázados múltját bizonyító márványtábla sokfelé kallódott a II. világháború után. 2006 óta méltó helyén, a népkerti Jégcsarnok falán hirdeti a miskolci sportélet múltját. – Ez a tábla az egyik bizonyítéka annak, hogy már 110 évvel ezelőtt is voltak olyan aktív miskolciak, akik számára fontos volt a sport és az, hogy a közönség számára is biztosítsák a sportolási – például a teniszezési és korcsolyázási – lehetőséget – hangoztatta beszédében  Csöbör Katalin, hozzátéve: diákkorában maga is szinte minden téli estéjét itt, a miskolci jégpályán töltötte. Csöbör Katalin megemlítette, mennyire mozgásszegény életmód vált uralkodóvá a 21. században, s azt is, hogy a kormány számos kezdeményezést elindított annak érdekében, hogy népszerűsítse a testmozgást, s biztosítsa ehhez a megfelelő infrastruktúrát.

Bihall Tamás, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kereskedelmi és Iparkamara (BOKIK) elnöke arról szólt, neki – mint kamarai tagnak – külön öröm, hogy Szentpáli Istvánnak, Miskolc egykori polgármesterének is komoly szerepe volt a helyi sportélet elindításában. Szentpáli István születésének évfordulóját, illetve a Kamara napját is ezen a napon, november 29-én ünnepelte a BOKIK.

korcsolya_emlektabla_181129ml_7.jpg

– Negyven éve teniszezem, és idősebb barátaimtól hallottam, hogy valaha itt a Népkertben is virágzó teniszélet volt – tette hozzá a BOKIK elnöke, aki szintén  kihangsúlyozta, mennyire fontos az egészséges élethez a mai digitalizált világban a sport.

Puskás Gábor, a Miskolci Állatkórház vezető orvosa arról szólt, hogy a Népkert egykor három egységből állt. Volt a Lövölde-kert, az Erzsébet-kert és a Népkert. A legelső sportegyesület a Miskolci Polgári Honvédlövész Egylet volt itt, majd a lövölde területe beolvadt az Erzsébet-kertbe és a helyén különböző sportegyesületek alakultak. Ekkor alakult, 1908-ban a Miskolci Korcsolyázó és Teniszező Egylet is. Ez az egyesület készíttette 1928-ban, fennállásuk 20. évfordulójára ezt a márványtáblát, mely sokfelé kallódott a II. világháború után. 2003-ban vásárolta meg a Miskolci Állatkórház egy miskolci kereskedőtől, s felújítatták, hogy méltó helyére kerülhessen.

nepkertvigado.jpg

A Népkert területe a régmúltban

A DVTK Jegesmedvék elnöke, Egri István elmondta, 1927-ben nyert felvételt a Magyar Jégkorong Szövetség a Nemzetközi Jégkorong Szövetségbe. – Nagyon büszke vagyok arra, hogy a Miskolci Korcsolyázó és Teniszező Egyesület is alapító tagja volt a Magyar Jégkorong Szövetségnek, és így Zürichben, a Nemzetközi Jégkorong Szövetség alapítói között szerepelhet a neve – hangoztatta.

Nem

Olvasnivaló

Ajánlat