|
2018. november 22. 11:45
|
frissítve: 2018. november 23. 15:27
Miskolcon, az Egyetemi Körcsarnokban rendezte meg közösen a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Karate Szövetség és a Justitia Fuji-Yama SE az Avas kupa – 12. Csordás József nemzetközi karate emlékversenyt.

A meghívásos versenyen 3 nemzet (Románia, Szlovákia, Magyarország) 33 egyesületéből, közel 450 nevezéssel több száz karatéka mérte össze tudását 5 küzdőtéren. A 60 kategória között utánpótlás és haladó versenyszámok is szerepeltek a kata (formagyakorlat) és kumite (küzdelem) különböző korosztályaiban, a 6 évesektől a szeniorokig, vagyis a 35 év felettiekig. 60 trófeát és közel 240 érmet osztottak ki.

A kupán tiszteletét tette Mészáros János, a Magyar Karate Szakszövetség elnöke, a Nemzeti Versenysport Szövetség elnöke. Kiemelt vendég volt a fiatalon elhunyt Csordás József családja is. Az eseményt kiemelt rendezvényként kezelte a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Közgyűlés elnöke, valamint Miskolc önkormányzata is.

Sokéves hagyomány, hogy kiemelik ma megmérettetésen a legeredményesebb női illetve férfi versenyzőket, valamint a legtöbb érmet gyűjtő hazai és külföldi egyesületeket.

A képen Bérczes Botond (Justitia), a legeredményesebb fiú versenyző

Idén a serleg különdíjakat a lányok esetében Ádám Vivien (Budaörsi SC, 2 arany, 1 bronz), a fiúknál Bérczes Botond (Justitia Fuji-Yama SE, 2 arany) vehette át, akik szponzori felajánlásból 1-1 karatés póló boldog tulajdonosai lettek.

A legeredményeseb hazai csapat a Budaörsi SC lett 9 arany, 8 ezüst és 9 bronzéremmel, míg a külföldiek között a Sepsiszentgyörgyi Sport All diadalmaskodott 3 arany, 3 ezüst és 8 bronzéremmel.

A miskolci Justitia Fuji-Yama SE 6 arany, 9 ezüst és 13 bronzéremmel az egyesületi ponttábla 4. helyén zárt, míg a Szerencs VSE a 17., a Szirmabesenyői Szkítia a 19., a Gesztelyi Renraku Ryu SE pedig a 30. lett.

A Wondex Kft. jóvoltából a legfiatalabb versenyző (Huszár Bianka Justitia Fuji-Yama SE), valamint a legidősebb induló (Voczelka Ferenc Budaörsi SC) is serleg jutalomban részesült, valamint gravírozott üveg plakettet vehetett át a legnépesebb csapat (Budaörsi SC) is.