|
2014. szeptember 09. 14:22
|
frissítve: 2014. szeptember 10. 11:46
Az előző évekhez hasonlóan ismét a magyar válogatott atlétái nyerték meg a hétvégén a lengyelországi Varsóban rendezett IX. Nemzetközi Gyermekatlétikai Versenyt. Hazánk versenyzői – köztük négy miskolci sportolóval – a házigazdákat és a letteket előzték meg.

Az előző évben a 36 versenyszámból összesen 16 elsőséget szereztek a magyar gyerekek. Az idei versenyt megelőzően Gyurcsík Iván, Magyarország lengyelországi Nagykövete fogadta a küldöttséget. Vasárnap pedig már a Nemzeti Stadionban kezdődtek meg az atlétikai versenyszámok: összesen három korcsoportban (a 2001-ben, a 2002-ben és a 2003-ban született lányok és fiúk) küzdhettek meg az érmek elhódításáért.

A diákok hat versenyszámban – 60 méteres futásban; 300 m-es futásban; a lányoknak 600 m-es, a fiúknak 1000 m-es futásban; távolugrásban; magasugrásban és kislabdahajításban – bizonyíthatták tehetségüket, hogy Magyarországon saját korosztályukban valóban ők a legjobbak. A rangos sporteseményen nyolc ország válogatottja vett részt.

A versenyen a korábbi eredményei alapján kiválasztott négy miskolci fiatal is képviselhette hazánkat. Bacsa Fanni 60 méteren 7,95 mp-es idővel, Csáki Eszter pedig 300 méteren, 45,3 mp-el aranyérmet nyert. Iván Zsombor 163 cm-t teljesítve magasugrásban ezüst-, míg Török Gergely egy másik korcsoportban, szintén magasugrásban, 143 cm-es eredménnyel bronzérmet szerzett.

A korábbi évekhez hasonlóan a magyarok idén is Bencsik Pál csapatvezető irányításával vettek részt a viadalon, és ismét a küldöttséggel tartott szövetségi edzőként a Miskolc Városi Sportiskola trénere, Soós Istvánné. A válogatott megmérettetésen részt vett sportolók felkészítését Antalné Máriási Erika és Tigyi József irányította.

Miskolciak Varsóban: Iván Zsombor, Török Gergely, Soós Istvánné szövetségi edző, Bacsa Fanni és Csáki Eszter

A magyar csapat összesen 14 versenyszámban ért el első helyezést, 10-ben ezüstérmet, 6 számban pedig bronzérmet. Ezzel az eredménysorral Magyarország megnyerte a IX. Nemzetközi Gyermek Atlétikai Versenyt! Az MVSI sportolói kiváló eredményeikkel hozzájárultak az összetett pontversenyben az első helyen végzett magyar válogatott sikeréhez.