2019. március 18. Sándor, Ede
Sportolók és edzők sikeres, eredményes munkáját ismerte el a város (Részletes névsor, képgaléria)
minap.hu
|
2018. december 03. 18:47
|
frissítve: 2018. december 06. 17:14
Miskolc kiváló sportolóinak és edzőinek munkáját, teljesítményét ismerte el a város önkormányzata a hétfőn, a Művészetek Házában megtartott Sport Gála díjátadó ünnepségen, ahol ezúttal 241 sportoló és 55 edző vehetett át kitüntetést.

Kiss János, Miskolc város alpolgármestere köszöntőjében úgy fogalmazott: akik ma itt ülnek, Miskolc hírnevét öregbíttették a sikereikkel, nemcsak az országban, hanem a világban is. – Önök és mi egy csapatban játszunk, ezt a csapatot pedig úgy hívják: Miskolc városa – hangoztatta.

kivalo_sportolok_dijazasa_20181203_vcs_02.jpg

Mint az alpolgármester fogalmazott, Miskolc olyan város, amely támogatja, lelkesíti és ösztönzi a sportolóit. Folyamatosan azon dolgoznak, hogy a kiemelkedő sportteljesítmények eléréséhez szükséges feltételek rendelkezésre álljanak. – A Gyarmati Dezső sportiskola a legkülönbözőbb sportágakban vesz fel tehetséges diákokat. Felújítottuk a Diósgyőri Tanuszodát. Az egyetemi sporttelepen megépítettük a Miskolci Atlétikai Centrumot. Megnyílt a második jégpálya a Jégcsarnok mellett. Az ifjúsági sporttelepen futópályát alakítottunk ki. Megújult a Miskolc Városi Szabadidőközpont – sorolta.

kivalo_sportolok_dijazasa_20181203_vcs_01.jpg

Versenymedence épült a Miskolctapolcai Strandon. Új stadion és akadémia épült Diósgyőrben. Megújult az MVSC sporttelep. Az úszók és a vízilabdázók a közeljövőben birtokba vehetik a Selyemréti Strand újjáépített úszómedencéjét – folytatta a városi sportinfrastruktúra-fejlesztéseket Kiss János, kiemelve, hogy a fejlesztések összértéke mintegy 17 milliárd forintra rúg.

kivalo_sportolok_dijazasa_20181203_vcs_13.jpg

A minőségi munkához tehát minőségi sportlétesítmények állnak rendelkezésre. Miskolc így felállhat arra a képzeletbeli dobogóra is, ahol az olyan elismeréseket adják át, mint az országos és nemzetközi versenyek megrendezésének a joga. Miskolc számos ilyen ragyogó „érem” birtokosa, a gyűjtemény azonban még korántsem teljes: nevezetes európai versenynek lesz helyszíne városunk:

kivalo_sportolok_dijazasa_20181203_vcs_17.jpg

2024-ben Miskolcon rendezik meg az Európai Egyetemi Játékokat. – Óriási lehetőség ez a magyar egyetemi sport és Miskolc számára. Városunkra példaként tekinthetnek más európai egyetemi városok, hiszen létszámát tekintve minden idők legnagyobb, közel 6 ezer fő részvételére számító, Magyarországon megrendezett nemzetközi multisport eseményt rendezünk Miskolcon és Debrecenben – tette hozzá az alpolgármester.

kivalo_sportolok_dijazasa_20181203_vcs_10.jpg

– Ugyanakkor „Miskolc csapata” Önökkel, sikeres sportolókkal együtt felelős azért, hogy azokat is a sportos életre ösztönözzük, akik a sportot nem tekintik szenvedélyüknek vagy hivatásuknak. A sport tanítja meg az embert rövid idő alatt a legfontosabb polgári erényekre: az összetartásra, az önfeláldozásra, az egyéni érdek teljes alárendelésére, a kitartásra, a tettrekészségre, a gyors elhatározásra, az önálló megítélésre, az abszolút tisztességre, és mindenekelőtt a fair play, a nemes küzdelem szabályaira” – idézte Kiss János Szentgyörgyi Albert Nobel-díjas magyar orvost, biokémikust, akiről kevesen tudják, hogy lovagolt, teniszezett, úszott, vitorlázórepülő vizsgát tett és az országban az elsők között sajátította el az autó- és motorvezetést.

kivalo_sportolok_dijazasa_20181203_vcs_07.jpg

A sport olyan erényekkel ruházza fel az embert, amely egész életére útmutatást ad. Egészséges versenyszellemre nevel, erősíti az akaratot, a küzdőszellemet, a kitartást, az eltökéltséget, ami arra sarkall, hogy a jók között a legjobbak legyünk. Ezekre az erényekre pedig mindenkinek, „Miskolc csapatának” is szüksége van – részletezte. – Kiemelt cél, hogy sikeres legyen a sportélet a városban, akár a versenysportot, az utánpótlás nevelést, az amatőr versenyzést, a szabadidős és a diáksportot nézzük. Mindez együtt és összességében szolgálja azt, hogy sportvárossá váljunk – hangsúlyozta az alpolgármester, megköszönve az eddigi türelmes, kitartó munkát, és további eredményekben gazdag mindennapokat kívánva a sportolóknak és edzőiknek.

Ifjúsági, junior és felnőtt kategóriában az országos bajnokokat, illetve Világ- és Európa-bajnokságon első hat helyezést elért sportolókat díjazták. Elismerést vehettek át a Sportági Szakszövetség diákolimpiai győztesei, valamint az I. osztályú felnőtt bajnokságban dobogós, a nemzetközi porondon is bizonyított csapatok is: összesen 241 sportoló és 55 edző.

Egyesület neve: Miskolci Sportiskola - Atlétika szakosztály

Bacsa Fanni – Ifjúsági Országos Bajnokság I. hely

                     – Ifjúsági Országos Bajnokság csapat I. hely

Farkas Balázs András – Ifjúsági-Junior összevont Országos Hegyifutó Bajnokság csapat I. hely

Harsányi Júlia – Ifjúsági Országos Bajnokság I. hely    

Iván Levente – Junior Országos Bajnokság I. hely

                      – Ifjúsági-Junior összevont Országos Hegyifutó Bajnokság csapat I. hely

Iván Zsombor – Ifjúsági Országos Bajnokság I. hely    

Papp Dorina – Ifjúsági Országos Bajnokság I. hely

Pintér Erik – Ifjúsági Országos Bajnokság I. hely

Schein Péter – Ifjúsági-Junior összevont Országos Hegyifutó Bajnokság csapat I. hely

Tigyi József – Ifjúsági Országos Bajnokság I. hely

Török Gergely –  Ifjúsági Országos Bajnokság I. hely

Edzők: Tigyi József, László István, Zámbori Zoltán

 

Egyesület neve: Miskolci Sportiskola – DBC – birkózó szakosztály

Balázs Éda – Diákolimpia I. hely   

Bíró Balázs – Diákolimpia, szabadfogás I. hely

Botos Dominik – Diákolimpia, szabadfogás, I. hely

                         – Diákolimpia, kötöttfogás, I. hely

Kocsis Ferenc – szabadfogású Ifjúsági Országos Bajnokság I. hely

Koleszár Evelin – Diákolimpia I. hely

Szinay Csaba – Diákolimpia, szabadfogás, I. hely

Zurai Rajmund – Diákolimpia, szabadfogás, I. hely

Edzők: Bacsó Alex, Juhász Sándor, Lakatos Győző, Repka Attila

 

Egyesület neve: Miskolci Sportiskola - Judo szakosztály

Balázs Bálint – Diákolimpia I. hely

Bazsányi Dorka – Diákolimpia I. hely

Faragó Petra – Ifjúsági Európa Bajnokság csapat V. hely

                     – Ifjúsági Országos Bajnokság I. hely

Göndör Kristóf – Diákolimpia I. hely

Kriza Anna  – Ifjúsági Európai Bajnokság csapat V. hely

                    – Ifjúsági Országos Bajnokság I. hely

                    – Ifjúsági Országos Bajnokság „B” kategória I. hely

Sáfrány Péter – Ifjúsági Országos Bajnokság I. hely

                       – Ifjúsági Országos Bajnokság „B” kategória I. hely 

Turánszki Zalán – Ifjúsági Országos Bajnokság I. hely

Edzők: Bartha Ákos, Gecsei László, Kálmán Tibor, Kikuchi Junna, Nagy Sándor

 

Egyesület neve: a Miskolci Sportiskola kosárlabda szakosztályának sportolói, akik a Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium csapatával a

Diákolimpia I. helyét érdemelték ki:

Földi Boglárka

Hegedüs Aténé Kata

Szemerszki Mária

Vukicevic Mila

Edző: Vukicevic Milen

 

Egyesület neve: Miskolci Sportiskola – M1 Fitness - Ökölvívó szakosztály  

Horváth Milán – Junior Országos Bajnokság I. hely

Mester Soma – Ifjúsági Országos Bajnokság I. hely

Edzők: Siroki Norbert, Váradi Gábor

 

Egyesület neve: Miskolci Sportiskola – Miskolci Kisbocsok - Sakk szakosztály

Priebelszky Bence – Ifjúsági Országos Bajnokság I. hely

Vanczák Tamás – Junior Országos Bajnokság I. hely

Edző: Vanczák Attila

 

 

Egyesület neve: Diósgyőri Birkózó Club

Lakatos Győző – szabadfogású veterán Világbajnokság II. hely

Sipeki Károly – szabadfogású veterán Világbajnokság III. hely 

Edző: Repka Attila

 

Egyesület neve: Diósgyőri Tájékozódási Futó Club

Tájékozódási futás

Demeter Ambrus – Országos Diákolimpia I. hely

Kottman Dezső – Országos Bajnokság I. hely

Musinsky Tomas – Országos Csapatbajnokság I. hely

Németh Luca – Ifjúsági Sky Running Világbajnokság III. hely

Tölgyesi Tamás – Országos Csapatbajnokság I. hely

Tugyi Levente – Országos Csapatbajnokság I. hely

Szűcs Botond – Országos Csapatbajnokság I. hely

Edzők: Less Áron, Tóbisné Várady Szilvia, Zsigmond Száva

 

Tájékozódási kerékpár

Tamás Bence – Országos Bajnokság I. hely

Tamás Tibor – Országos Váltó Bajnokság I. hely

Tóbis Anita – Országos Bajnokság I. hely

Tóbisné Várady Szilvia – Szenior Világbajnokság VI. hely

Viraszkó Zoltán – Szenior Világbajnokság V. hely

                           – Országos Váltó Bajnokság I. hely

                           – Országos Bajnokság I. hely

Edző: Tamás Tibor

 

Egyesület neve: Haza- Húzó Hagyomány Egészség Természetvédő Íjász Egyesület

Bakó Szabina – Felnőtt Világbajnokság I. hely

                       – Felnőtt Országos Bajnokság I. hely

Berecz Béla – Szenior Országos Bajnokság I. hely

Keresztessy László – Szenior Országos Bajnokság I. hely

Kocsis Dorka Panna – Junior Országos Bajnokság I. hely

Lázár Gábor – Felnőtt Világbajnokság I. hely

                     – Felnőtt Országos Bajnokság I. hely

Vartnal Botond – Junior Világbajnokság I. hely

                         – Junior Országos Bajnokság I. hely

Edzők: Keresztessy László, Tóth Géza

 

Egyesület neve: Justitia Fuji- Yama Sportegyesület

Bérczes Botond – Ifjúsági Karate Országos Bajnokság Shito I. hely

                          – Ifjúsági Karate Országos Bajnokság WKF I. hely

                          – Karate Diákolimpia WKF 1. hely

Szilágyi Gergő – Felnőtt Karate Országos Bajnokság Shito I. hely

Tóth Vanda – Junior Karate Országos Bajnokság Shito I. hely

Edzők: Kis Virág, Schuster Judit

 

Egyesület neve: Kis- Galya Közhasznú Sportegyesület

Csorba Milán – Diákolimpia Mountain Bike I. hely

Feledy Bence – Diákolimpia Mountain Bike I. hely

Galuska Márk – Diákolimpia Mountain Bike I. hely

Geller Gergő – Diákolimpia Mountain Bike I. hely

Kertész Botond – Diákolimpia Mountain Bike I. hely

Leányvári Sára – Diákolimpia Mountain Bike I. hely

Lónyai Balázs – Diákolimpia Mountain Bike I. hely

Lónyai Levente – Diákolimpia Mountain Bike I. hely

                          – Diákolimpia Országúti Kerékpár I. hely

Takács- Valent Márk – Diákolimpia Mountain Bike I. hely

Takács- Valent Máté – Diákolimpia Mountain Bike I. hely

Tóth Emese – Diákolimpia Mountain Bike I. hely

Tóth Réka – Diákolimpia Mountain Bike I. hely

Edzők: Kirilla László, Sikter Zsuzsanna

 

Egyesület neve: Látássérültek BAZ Megyei Denevér Sport Egyesület

Orosz Béláné – Felnőtt Teke Országos Bajnokság B1 kategória I. hely

Sisenszki Péter – Felnőtt Teke Európa Bajnokság B2 kategória VI. hely

Edző: Nagy László

 

Egyesület neve: Miskolci Honvéd Sport Egyesület

Büki Ádám – Felnőtt szakági sífutó Európa-bajnokság, 10 km-es versenyszám  VI. hely

Büki Dávid – Felnőtt nyári sportlövő világbajnokság, target sprint versenyszám V. hely

                   – Felnőtt sportlövő Országos Bajnokság, target sprint versenyszám  I. hely

Nyilas Gréta – Ifjúsági nyári biatlon sprint Országos Bajnokság I. hely

Edző: Büki Gábor

 

Egyesület neve: Miskolci Judo Club

Tóth Lotti – Diákolimpia B kategória I. hely

Edző: Szabó László

 

Egyesület neve: Miskolci Ju Jitsu Egyesület

Körmöndi Marcell – Ifjúsági Világbajnokság III. hely

Sejkocki Dávid – Junior Világbajnokság III. hely

Szabó Alex – Ifjúsági Világbajnokság III. hely

Edző: Mellik Béla

 

Egyesület neve: MVSC Miskolci Vasutas Sport Club- Judo szakosztály

Feczkó Csanád – Junior Országos Bajnokság I. hely

Edzők: Bartha Ákos, Kikuchi Junna

 

Egyesület neve: Miskolci Vasutas Sportlövő Egyesület 

Bényei Bálint – Felnőtt Országos Bajnokság I. hely

Huszti Róbert – Felnőtt Országos Bajnokság I. hely

Matusek Réka – Ifjúsági Országos Bajnokság I. hely

Zsarnay Zsolt – Szenior Országos Bajnokság I. hely

Edzők: Bényei Ferenc, Huszti Róbert

 

Egyesület neve: Miskolci Vízművek Sport Club

Baranyi Judit – Rövidpályás Szenior Úszó Országos Bajnokság I. hely

                      – Szenior Úszó Országos Bajnokság I. hely  

Baranyi Mária – Szenior Úszó Országos Bajnokság I. hely

Baranyi Valéria – Rövidpályás Szenior Úszó Országos Bajnokság I. hely

                          – Szenior Úszó Országos Bajnokság I. hely

Hatvani János – Rövidpályás Szenior Úszó Országos Bajnokság I. hely

                       – Szenior Úszó Országos Bajnokság I. hely  

Jurák Árpád – Szenior Úszó Országos Bajnokság I. hely

Pásztor Róbert – Szenior Úszó Országos Bajnokság I. hely

Edző: Kőszegi Károly

 

Egyesület neve: Diósgyőri Vívó Egyesület

Egerszegi Alexandra – Diákolimpia I. hely

Gergely István – Kerekesszékes Felnőtt Vívó Európa-bajnokság csapat VI. hely

Edzők: Patócs Béla és Kosztopulosz Beatrix, Feczer Viktor

 

Egyesület neve: Mozgáskorlátozottak Akarat Sportegyesület

Kontravácz Csaba – Felnőtt Úszó Országos Bajnokság I.  

Kukk Marcell – Úszó Diákolimpia I. hely

Porcs Attila – Felnőtt Úszó Országos Bajnokság I.  

Réz Róbert – Felnőtt Úszó Országos Bajnokság I.  

Edző: Lénárt György,

 

Egyesület neve: Swimming Pentathlon Club

Haraszin Linda – Ifjúsági Világbajnokság egyéni + váltó + csapat I. hely – Laser Run versenyszámban

Edző: Fázold Henrik

 

Egyesület neve: Téglagyári Baptista Sportegyesület

Berki Richárd – Birkózó Diákolimpia I. hely

Nagy Tibor Ronaldo – Birkózó Diákolimpia I. hely

Edző: Horváth Gyula

 

Egyesület neve: Vita Gym Muaythai Klub

Bordás Alex – Junior Thai-Box Világbajnokság III. hely

Spéth Norbert – Thai-Box Európa Bajnokság I. hely

Szakolczai Martin – Thai-Box Európa Kupa I. hely

Edzők: Fábián Kristóf, Jászkai Krisztián

 

Egyesület neve: Zöld Sportok Clubja

Kovács Attila Gábor – Szenior rádiós tájékozódási futás Országos Bajnokság I. hely

 

 

Egyesület neve: Miskolci Steelleaders Sport Egyesület

a Felnőtt Európa-bajnoki III. helyezett csapat tagjai:

Baffi Réka

Bálint Flóra

Bíró Fruzsina

Dudás Vanda

Kiss Lea

Monostori Anna

Ninausz Bianka

Szanyi Fruzsina

Szász Réka

Tamás Kinga

 

a Felnőtt Országos Bajnokságon I. helyezés elért csapat tagjai:

Baffi Réka

Dudás Vanda

Kiss Lea

Tamás Kinga

 

az Ifjúsági Országos Bajnokságon I. helyezést elért csapat tagjai:

Béres Hanga Viktória

Dobrosi Réka

Fodor Alma

Szövördi Bodza

Torma Dorka

Varga Sebők Emma

 

a Junior Országos Bajnokság egyéni kategóriában I. helyezett:

Láng Dorka

Edzők: Gál Orsolya, Tanyi Enikő, Sütő Inez

 

Egyesület neve: Miskolci Mazsorett Együttes

a Felnőtt Európa-bajnokságon II. helyezést és a Szenior Országos Bajnokságon I. helyezést elért csapat tagjai:

Aldan Anna

Árvai Gréta

Bacsó Fanni

Bacsó Mariann

Balina Tamara

Bertók Boglárka

Borbély Bianka

Haluska Martina

Hollósi Dóra

Kollár Nóra

Lukács Eszter

Mágori Bernadett

Nagy Tímea

Nagy Vivien

Palásthy Zsófia

Sarok Flóra

Spisák Dorina

Szabadka Szabina

Szigeti Dorka

Vajóczki Eszter

Edzők: Dudás Ágnes, Rózsa Ildikó, Mogyorós Zsuzsa

 

Egyesület neve: DVTK – sakk szakosztály

A DVTK sakk szakosztályának csapata a 2017/2018-as szezonban II. helyezést ért el az Országos Bajnokságon.

Mátyás Imre, a DVTK sakk szakosztályának vezetője vette át a Miskolc Kiváló Csapata elismerést.

 

Az Országos Bajnokságon II. helyezett csapat tagjai:

Almási István

Almási Zoltán

Antal Gergely

Bartel Mateusz

Bérczes Dávid

dr. Füsthy Zsolt

Handó Vilmos

Korpa Bence

Kozák Ádám

Kravtsiv Martyn

Kun Gábor

Kuzubov Jurij

dr. Medvegy Nóra

Nayhebaver Martin

Pelletier Yannick

Rakhmanov Aleksandr

Sethurman S.P.

Szabó Gergely

Torma Róbert

Vidit Santhos Gujrathi

Szakosztályvezető: Mátyás Imre

 

Egyesület neve: Miskolci Amerikai Futball és Szabadidő Sportegyesület – Miskolc Steelers

A Miskolc Steelers csapata a 2017/2018-as szezonban II. helyen végzett az Országos Bajnokságban. Páll Sándor egyesületi elnök és Nádi Gyula egyesületi alelnök vették át a Miskolc Kiváló Csapata elismerést.

 

az  Országos Bajnokságon  II. helyezett csapat tagjai:
Aggod Péter

Andre Whyte

Anton Ushenko

Baranyai Péter

Bencze Balázs

Bodnár Benedek

Csuhai Soma

Deante Battle

Dobrosi Zsolt

Eaton Demetrius Lamar

Faller Bálint

Fenyvesi Csaba

Hanász Róbert

Imricskó Péter

Jónás Máté

Kádas László

Károly Máté

Katona Ádám

Krajnyák Patrik

Laktionov Andrii

Lesiv Pavlo

Márkus Gergő

Mauritio Uribe

Miskolci Gábor

Nagy Donát

Nagy Soma

Nahornyak Yuriy

Orosz Gábor

Rakhimov Yevhen

Sándor Dezső

Sarkadi Flórián

Schwak Renátó

Sonnenschein Kristóf

Stadler Dániel

Szabó Dávid

Szabó Krisztián

Szabó Martin

Szabó Roland

Szegedi Kristóf

Szeszák Dániel

Szilvasán Marcell

Varga Zoltán

Vasyl Jordan

Victor Jonatan

Vitaliy Melnyik

Edző: Eaton Demetrius Lamar

 

Egyesület neve: DVTK - Jegesmedvék

Felnőtt férfi jégkorong csapatunk a 2017/2018-as szezonban kivívta a Magyar Kupa győzelmet és az Erste Ligában második helyen végzett.

Egri István, a DVTK-Jegesmedvék elnök vette at a Miskolc Kiváló Csapata, valamint a jelenlévő játékosok a Miskolc Kiváló Sportolója elismeréseket.

 

A 2017/2018-as szezonban Magyar Kupa győztes és az Erste Ligában második helyen végzett csapat tagjai:

Adorján Attila

Albert Tibor

Anssi Rantanen

Bernáth Milán

Berta Ákos

Colin Joe

Gőz Balázs

Hajós Roland

Kiss Bence

Kiss-Ruck Jedrick

Kulmala Rasmus

Köllő Roland

Láda Balázs

Leppänen Jarkko

Magosi Bálint

Miskolczi Márk

Nikandrosz Galanisz

Pavuk Attila

Ritó László

Sakaris Peter

Tóth Adrián

Tóth Gergő

Vas János                                   

Vojtkó Mátyás

Edző: Mikael Tisell

 

A felnőtt válogatott tagjaként az 1/A Divízió Világbajnokságán elért IV. helyhez külön gratuláltak Magosi Bálintnak és Vas Jánosnak!

 

 

Egyesület neve: Miskolci Vasutas Sport Club - Judo szakosztály

Tóth Apor – Junior Európa Bajnokság III. hely

Edzők: Bartha Ákos, Kikuchi Junna

 

Egyesület neve: Miskolci Sportiskola – Diósgyőri Kajak-kenu Sport Club

Orosz Adrienn – Junior Európa Bajnokság II. hely

Viola Viktor – Egyetemi Világbajnokság I. hely

                     – Egyetemi Világbajnokság III. hely

Edzők: Orosz Sándor, Slisz Béla

 

Egyesület neve: Miskolci Sportiskola - Kajak-Kenu szakosztály

Posta Réka – Ifjúsági Európa Bajnokság II. hely

                  – Ifjúsági Európa Bajnokság IV. hely

Edző: Guba Attila

 

Egyesület neve: Aluinvent DVTK Miskolc

Kiss Angelika – Junior Európa Bajnokság III. hely a magyar kosárlabda válogatott tagjaként

                        – Junior Világbajnokság IV. hely a magyar kosárlabda válogatott tagjaként

Edző: Stefan Svitek

 

Egyesület neve: Miskolci Judo Club

Gercsák Szabina – Korosztályos Európa Bajnokság III. hely

                            – Felnőtt Országos Bajnokság I. hely

Edző: Flórusz János

 

Egyesület neve: Swimming Pentathlon Club

Guzi Blanka – Felnőtt Laser Run Világbajnokság váltó I. hely

                    – Felnőtt Öttusa Világbajnokság váltó V. hely

                    – Junior Laser Run Világbajnokság egyéni I. hely

                    – Junior Öttusa Világbajnokság csapat III. hely

                    – Junior Öttusa Európa Bajnokság csapat I. hely

                    – Junior Öttusa Európa Bajnokság egyéni II. hely

                    – Junior Öttusa Országos Bajnokság I. hely

Edző: Fázold Henrik

 

Egyesület neve: Miskolci Sportiskola – Úszó szakosztály

Sztankovics Anna – Országos Felnőtt Úszó Bajnokság 50 méteres mellúszás, 1. hely és 100 méteres mellúszás 1. hely

                              – Országos Rövidpályás Úszó Bajnokságon az országos csúcsot megdöntve 50 méteres mellúszásban 1. hely, és 100 méteres mellúszás 1. hely

                              – Rövidpályás Úszó Világkupa, 50 méteres mellúszás, 9. hely

Edző: Szollár Gergő

 

Egyesület neve: Diósgyőri Vívó Egyesület

Nagy Kinga – Junior Világbajnokság egyéni III. hely

Edzők: Patócs Béla és Andrásffy Tibor

 

Egyesület neve: Pannergy-MVLC Miskolci Vízilabda Club

Nagy Ádám – Felnőtt Világ Kupa I. hely a magyar válogatott tagjaként

                     – Felnőtt Európa Kupa VI. hely a magyar válogatott tagjaként

Vadovics Viktor Miklós – Felnőtt Európa Kupa VI. hely a magyar válogatott tagjaként

Edző: Kis István, Dr. Sike József

 

Egyesület neve: Pannergy-MVLC Miskolci Vízilabda Club

a Felnőtt férfi vízilabdacsapat a 2017/2018-as szezonban megszerezte az Európa-kupa 4. helyét, mellyel sporttörténelmet írt a miskolci vízilabdasport életében. Bachner András, a Pannergy-MVLC Miskolci Vízilabda Club elnöke, a csapat szakmai vezetője vette át a Miskolc Kíváló Csapata elismerést.

 

Az Európa-kupa 4. helyezett csapat tagjai:

Csoma Kristóf

Kuzmenko Aleksei

Nagy Ádám

Hornyák Olivér

Berta József

Alexander Brant Bowen

Vadovics Viktor Miklós

Sánta Dániel János

Lukács Dénes Dorián

Sasa Misic

Milos Milicic

Halek Márton

Kósik Soma

Dőry Farkas

Jakab Dániel

Vezető edző: Dr. Sike József

Másodedző: Petlánszki Péter

Nem

Olvasnivaló

Ajánlat