2024. november 09. Tivadar
Kamarai küldöttgyűlés Miskolcon
Parragh László: komoly átalakítás várható az adórendszerben
Kujan István
|
2015. április 09. 16:34
|
frissítve: 2015. április 10. 14:13
„A kamara javaslatai nagyon sokszor beépültek a kormányzati munkába” – emelte ki a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke csütörtökön Miskolcon. A BOKIK 47. küldöttgyűlésén szó esett a duális képzés előnyeiről és a kormányhivatal feladat-átalakításairól is.

bokik_150409_fkcs_10.jpg

A küldöttgyűlés vendégei, résztvevői; Fotó: F. Kaderják Csilla

Parragh László előadásában rámutatott: a következő időszak nagy feladata az adózás rendjének átalakítása lesz, de – fűzte hozzá az MKIK elnöke – nem elsődlegesen az adókulcsok átalakításáról van szó, hanem arról, hogy hogyan kell adózni. Hozzátette, a szakmai munka már erőteljesen zajlik, és ebben a kamarának „nagyon markánsan meg fog jelenni a véleménye”.

bokik_150409_fkcs_8.jpg

Parragh László

– „A Kupa Mihály egykori pénzügyminiszter féle adóreformhoz mérhető hasonló átalakítás várható a magyar adórendszerben” – emelte ki Parragh László.

A magyar gazdaság helyzetéről szólva a kamara elnöke elmondta, erőteljesen közelít a német gazdaság növekedéséhez, sőt meg is haladja azt. Emlékeztetett, 2010-ben egy olyan fordulatot sikerült elérni, amelynek eredményeképpen gyarapodik a beruházások száma, jelentősen bővült a foglalkoztatás, csökkent a munkanélküliségi ráta és az ország eladósodottsága is, valamint évek óta tartani tudjuk a 3 százalék alatti költségvetési hiányt. A nemzetközi hitelminősítők pedig „folyamatosan értékelik föl Magyarországot”.

– A befektetőket azokon a területeken látjuk szívesen, ahol fejlesztés történik, gyártási folyamatok zajlanak. A „spekulatív területeken”, ahol alacsony befektetéssel nagy haszonra lehet szert tenni, ott ma már kisebb a befektetői aktivitás – emelte ki Parragh László.

Az elnök hangsúlyozta azt is, hogy a kamara javaslatai az elmúlt években nagyon sokszor beépültek a kormányzati munkába – mindazt tehát, amit a vállalkozói szféra megfogalmaz, valóban közvetíteni tudják a kormányzat felé.

bokik_150409_fkcs_4.jpg

Parragh László beszélt arról is, hogy a szakképzésben, a felsőoktatási- és felnőttképzésben mára a kamara szerepe megkerülhetetlenné vált. A duális képzésnek köszönhetően pedig a felsőoktatásban, a gazdasági szakokat végző hallgatók is bejárnak munkahelyekre, tapasztalatokat szerezni.

bokik_150409_fkcs_2.jpg

Bihall Tamás

Bihall Tamás is azt emelte ki, hogy a duális képzés bevezetése mind az iskolarendszerű, mind pedig a felsőoktatás területén a magyar gazdaság versenyképességének meghatározó eleme lesz. A BOKIK elnöke – aki az MKIK oktatási és képzési alelnöke is egyben – rámutatott: sok esetben hiányzik a képzett munkaerő a magyar vállalatoknál.

– A szakmájukat értő, az elméletet jól elsajátító fiatalokat vár a magyar gazdaság. A duális képzés arra hivatott, hogy az elméleti tudást és a gyakorlati képzést ötvözve jóval piacképesebb tudás birtokába juttassa a fiatalokat, ezzel segítve a vállalatokat is versenyképességük növelésében – hangsúlyozta a BOKIK elnöke.

A Kamara küldöttgyűlésén részt vett a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei kormánymegbízott is.

bokik_150409_fkcs_6.jpg

Demeter Ervin

– A versenyképes gazdaság eléréséhez versenyképes közigazgatásra van szükség – mondta Demeter Ervin. A kormánymegbízott hozzátette, ezt felismerve már 2010-től nagymértékű reformokat hajtottak végre, melynek célja – hangsúlyozta – a még gyorsabb, hatékonyabb és olcsóbb közigazgatási hatósági eljárások lefolytatása.

Ennek elérését segítették az április elején életbe lépett szervezeti változások is Demeter Ervin elmondása szerint. A kormánymegbízott kiemelte azt is, hogy együttműködési megállapodás keretében rendszeresen cserélnek információt a vállalkozókkal, ők pedig tájékoztatják őket a változásokról.

Nem

Olvasnivaló

Ajánlat