2024. november 09. Tivadar
Megújulnak Miskolc szakképző intézményei (Látványtervekkel)
minap.hu
|
2018. szeptember 10. 11:29
|
frissítve: 2018. szeptember 12. 09:03
Mint arról már hírt adtunk, Miskolcon 6,5 milliárd forintos támogatással valósul meg az a pilot program, melynek keretében teljesen átalakítják a szakképzés rendszerét. A Miskolci Szakképzési Centrum négy iskolájában indul kiemelt fejlesztés – erről Tátrai István József, a Miskolci Szakképzési Centrum főigazgatója nyilatkozott a Miskolci Naplónak.

Mint elmondta, Miskolc nagyon sok szakképző intézménnyel rendelkezik. - Az állami fenntartású intézmények közül a Miskolci Szakképzési Centrum 13 miskolci tagintézményének képzési kínálata az OKJ mind a 23 szakmacsoportjára kiterjed. Jelenleg 74-féle szakképesítés megszerzésére készítjük fel tanulóinkat. Nappali rendszerben a tanulólétszámunk közel 7000, esti munkarendben több mint 2000 fő látogatja iskoláinkat – emelte ki a főigazgató. - A szakmai képzés fejlesztése érdekében indítja el az Innovációs és Technológiai Minisztérium a 21. századi szakképzőiskola fejlesztési programot. Ennek első pilot programja valósul meg Miskolcon 6,5 milliárd forint támogatással. A program célja, hogy a pályaválasztás előtt álló diákok számára a szakmatanulás reális, vonzó lehetőség legyen, amihez hozzájárul a szép iskolai környezet, az izgalmas laboratóriumok, de az is, hogy nagyon magas kezdő fizetéssel tud elhelyezkedni egy jó felkészültségű informatikus, gépész vagy villamosipari technikus.

szemere.jpg

Így újul meg a Szemere

A Miskolci Szakképzési Centrum négy iskolájában indul kiemelt fejlesztés. A Miskolci SZC Kandó Kálmán Informatikai Szakgimnáziuma a 21. századi színvonalú iskolaépületben a régió vezető informatikai iskolájává válhat. A Miskolci SZC Andrássy Gyula Gépipari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája új épületrésszel bővül, amelyben speciális informatikai és gépészeti oktató termek jönnek létre. Az iskolában minőségi sportpályák és közösségi terek is épülnek.

kando.jpg

Ilyen lesz a Kandó

A Miskolci SZC Szemere Bertalan Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma az ország egyik legnagyobb létszámú iskolája. A panelépület hőszigetelésével és nyílászáróinak cseréjével megújul az iskola külső megjelenése. A fejlesztés során korszerű eszközök kerülnek az autóipari tanműhelybe. A Miskolci SZC Szentpáli István Kereskedelmi és Vendéglátó Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája az energetikai korszerűsítés mellett új tornateremmel és tanbolttal is gazdagodik – részletezte Tátrai István József.

Bihall Tamás, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kereskedelmi és Iparkamara (BOKIK) elnöke örömének adott hangot a fejlesztések kapcsán. Mint mondta, a 6,5 milliárd forintot olyan iskolai fejlesztésekre fordítják, amelyek tartalmi és fizikai megújulást hoznak a város intézményeiben.

bihall_tamas_150304_vcs.jpg

- Meggyőződésünk, hogy jó iskolák nélkül nincs jó szakképzés. A projekt megvalósulása egészen biztosan segíteni fogja azt a szándékot, amit mások mellett a kamaránál is szeretnénk elérni: hogy a szakképzés vonzó legyen. Ez pedig ott kezdődik, hogy egy szép épületben, fejlett informatikai rendszerekkel, digitalizációval megtámogatott tananyaggal rendelkező iskolákba járhatnak a fiatalok. A választás meglátásom szerint azért esett Miskolcra (Győr mellett), mert a megyeszékhely egy olyan fejlődő ipari központ, ahol a szakképzés megtámogatása rendkívül fontos. Csak gratulálni tudok a városnak, sokat dolgoztak velünk együtt a projekten. Bízom benne, hogy a szakképzés fejlesztése nagyon rövid időn belül még erőteljesebben meg tudja támogatni a már itt lévő, illetve a jövőben ide települő vállalkozásokat. A fejlesztés egyébként stabilizálja a rendszert, hiszen ha a modern iskolákból jó képességű fiatalok kerülnek a versenyszférába, ahol aztán tanulószerződéssel a duális képzésben megismerik az adott vállalatot és magát a munkát, akkor az a cég arra a fiatalra nagy biztonsággal számíthat. Ezért ez egy nagyon jó konstrukció – emelte ki a BOKIK elnöke.

Nem

Olvasnivaló

Ajánlat