A gyűjtemény az öblösüveggyár történetének valamennyi korszakát reprezentálja.
– Dekorkönyvek, termékrajzos könyvek és műszaki rajzok mellett üvegformázó eszközök teszik teljessé a kiállítást, így a tervezéstől ismerhetik meg a látogatók, hogy hogyan készül el egy üvegtárgy – mondta Gulyás Gábor projektvezető.
A múzeum emeletén látható Üvegváros kétfunkciós, a vitrinekkel, nagyított fotókkal kialakított kiállítótérben hangtechnikával, prezentációs pulttal felszerelt oktatótér is helyet kapott, így a legmodernebb technikai eszközökkel, video-, hang- és képanyaggal mutatják be az öblösüveggyári hagyatékot. A térrendezésnél figyelembe vették a mozgáskorlátozottak speciális igényeit, a vakokat és gyengénlátókat számítógépes program segíti, a tapintható műtárgyak a látók és nem látók számára is élményt nyújthatnak. A terem négy oszlopán érintőképernyőkön kapnak információkat a látogatók.
A nagyközönség előtt június 20-án, a Múzeumok éjszakáján nyitják meg az Üvegvárost. A három éve indított beruházást 100 millió forinttal támogatta az Európai Unió, 12,5 millió forinttal pedig Salgótarján önkormányzata.